Neden Çıtır Usta ?

NEDEN ÇITIR USTA

FRANCHISING ALMA SURECİ

Giriş Bedeli


Çıtır Usta marka kullanım bedeli Full  ve ekspress konsept olmak üzere iki şekilde alınmaktadır.

A) ÇITIR USTA(PİDECİ)  EXPRESS: 20.000 USD + KDV

B) ÇITIR USTA FULL KONSEPT : 40.000 USD + KDV

Franchise Kullanım Bedeli;


Franchise olarak çalışan bayimiz, Çıtır Usta’ nın işletmecisi olduğu süreç içerisinde, her ay yapmış olduğu ciro üzerinden reklam katkı payı ve roality bedeli kapsamında katılım bedeli ödemektedir.

İnşaat ve Dekorasyon İşleri


Kurulumun yapılacağı restoranınöncelikle Alışveriş Merkezinde veya ana cadde üzerinde oluşması gerekmektedir. Yer seçimi yapılırken iş merkezlerine , plazalara,  okullara, dershanelere yakınlığına ve yaya trafiğinin yoğunluğuna dikkat edilmektedir. Çıtır Usta; yapılan fizibilite çalışması sonucunda “işletmeye uygun” onayı verilen dükkânın dekorasyon ve kurulum süreci ile ilgilenmekte, işletmeye hazır hale getirmekte , dekorasyon maliyeti tercih edilecek olan işletme modeline göre değişiklik göstermektedir.

Franchising sözleşmesi imzalandıktan sonra anahtar teslim restoran yapılması için inşaat ve dekorasyon işleri mimari ekipler tarafından Çıtır Usta ’nın standartlarına göre yapılmaktadır. Bu kapsamda Çıtır Usta dekorasyon işlerini üstlenecek ve dükkanınızı size “anahtar teslim” yaparak teslim edecektir.Demirbaşların tedarik edilmesinde ana firma olarak ekonomik çözümler sunmak adına anlaşmalı olduğumuz kurumsal firmalar ile çalışılmaktadır.

Çıtır Usta Pideci konseptinde planlanan işletmeler için,alışveriş merkezlerinde 30-50 m2 aralığında, caddelerde ise 50-100 m2 aralığındaki dükkanları seçmeye çalışılmaktadır.Çıtır Usta full konsept te ise ,alışveriş merkezlerinde 80-150 m2 aralığında, caddelerde ise 100-250 m2 aralığındaki dükkanları seçmeye çalışılmaktadır.Dükkanların içinde sayılabilecek, bahçeler, bodrum katlar, asma katlar gibi üniteler dışında oturum alanlarının bu metrekarelerde olması gerekmektedir.

Ekipman ve Sarf Malzeme


Çıtır Usta restoranlarında aynı tipte standart makine, ekipman ve malzemeler kullanılmaktadır.Tüm franchiseler açmış oldukları restoranlarda standart makine, ekipman ve malzemeler kullanılmak zorundadır.

Eğitim ve Pazarlama Desteği


Çıtır Usta Merkez Operasyon tarafından açılış günü belirlenmektedir. Bu andan itibaren gerek personel eğitimi gerekse pazarlamaçalışmaları  başlamaktadır. Açılış sürecinde merkez ofis açılış destekli uzman kadroları ile sizlerle beraber çalışılmaktadır. Açılış sonrası  genel işleyiş rutin olarak yapılan denetimlerle kontrol edilmektedir. Yapılan denetim raporları dijital ortamda sizlerle paylaşılmaktadır. Rapor doğrultusunda geliştirmesi gereken yönler, düzeltilmesi gereken noktalar, yerel pazarlama aktivite önerileri  için merkez ofiste bire bir toplantılar yapılmakta ve alternatif çözümler oluşturulmaktadır.

Franchiselarda görev yapacak her kademedeki personele yılların birikimi ile elde ettiğimiz deneyim ve tecrübelerimizden yararlanabilmeleri için bir oryantasyon sürecine tabi tutulurlar. 1 aylık bu süreç içerisinde alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından ürün hazırlanışı ve sunumu, hijyen şartları, işletmecilik, müşteri ilişkileri, satış eğitimleri ücretsiz olarak verilmektedir. Üretim kadrosu Çıtır Usta tarafından istihdam edilmiş, yetiştirilmiş elemanlardan oluşturulmaktadır. Kasiyer, servis, kurye, bulaşık vs. işlerde görevli personeller işletme açılmadan 2 hafta önce işbaşı eğitimlerine tabi tutulmaktadırlar. Eğitim Akademisi ile çalışanlarımızın hem dünya standartlarındaki HACCP kuralları konusunda hem de servis kuralları konusunda eğitimleri tamamlanır.

Ürün Temini ve Lojistik


Çıtır Usta’nın en önemli özelliği her anlamda merkezi sisteme sahip olmasıdır. Sistemin temelinde işletmelerin minimum maliyet, maksimum karlılık ilkesi ve  mantık benimsenmektedir. Bu anlamda  tüm et, şarküteri, bakliyat, sarf malzeme, baskılı ürünler ve diğer yan ürün gruplarının tamamı Çıtır Usta’nın lojistiği ağı tarafından  İstanbul içi ve Türkiye genelindeki tüm restoranlara sağlıklı ve güvenli bir şekilde gönderilmektedir. Toplu alım gücünün faydalarının hepsini şubeleri ile paylaşmayı ilke edinmiş kuruluşumuz; sizlere daha fazla kazanç sağlamak amacı ile tüm alımları merkezi olarak avantajlı bir şekilde gerçekleştirerek, kapınıza kadar getirmektedir.

İşletme ve Karlılık


Tam uygunlukla işletilen bir işletme, ortalama 30-36 ay arası kendini amorti etmektedir.
Bu oran  kira ve personel maliyetine göre farklılık göstermektedir. Standart, kolay işletilebilir ve yönetilebilir bir sisteme hakim olmamız, ürün mükemmelliğiyle  birlikte, maliyet anlamındaki alış satış hesaplarını takip etmekte de standart oluşturmaktadır.

Yatırımcı Olarak


Yatırımcıdan beklenen, girişimci bir ruha ve başarma isteğine sahip olmak, tercihen geçmiş iş tecrübelerinde başarılı olmak, tüm mesai zamanını yalnızca Çıtır Usta’da geçirerek sadece finansal yatırım değil, Çıtır Usta markasının altında ki ruhla her geçen gün kendini yenileyen ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımayı kendine ilke edinen işletmeci mantığı ile çalışabilen bayiler olmasıdır. Yine yatırımcımızın, bu işten başka işi olmaması, işinin başında uzun mesailer verebilecek kadar zamanı olması, Çıtır Usta yatırımcısından beklenen ve aranılan başlıca özelliklerdir.

Sevgi ve Saygılarımızla,

Çıtır Usta

Türkiye Genel Müdürlüğü : BasınEkspress Yolu Derin Sk. N:58 İkitelli / İSTANBUL

Üretim ve Lojistik Merkezi : Atatürk Mah. Marmara Sanayi Sitesi İkitelli İstanbul

Tel : 0 212 494 31 00

Faks : 0 212 494 31 38 Gsm : 0 530 975 66 59


Yatırımcı ve Bayilerimiz;

Pazarı ve tüketicisi hazır bir ürünle ticarete girerken ,  bu konuda tüketicinin en önemli kriteri olan ”güven ve marka” desteği, yüksek ürün kalitesi ile taze ve günlük olarak üretilen yarı mamuller sürekli aynı standartta üretilmekte , toplu alım gücü ile kaliteli ürünü düşük fiyatlara temin etme imkânı, markanın gücü ile yeni pazarlamada sinerji yaratma imkânı sağlanmaktadır.

Bu sistem ile yarı mamul diye adlandırılan birçok ürünün kullanıma hazır gönderilmesi, kalifiye eleman maliyetlerinin düşürülmesi, reklâm ve pazarlama gücü ile ciro artışlarının sağlanması, önceden denenmiş, başarısı kanıtlanmış ve tanınmış bir marka ile birlikte, işletme sistemine ait teknikleri ve prosedürleri kullanma imkânı sağlanmaktadır. Bayiler ile ortak hareket edilerek küçük işletmelerin karşılaşacakları risk ve işletmecilik sorunlarının minimize edilmesi sağlanmaktadır.

Sizleri daha geniş çapta bilgilendirmek ve lezzetlerimizi tattırmak amacı ile genel müdürlüğümüzde misafir etmek ister,

Çıtır usta ailesi olarak markamıza göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.Neden Çıtır Usta ?

Neden Çıtır Usta ?Neden Çıtır Usta ?Neden Çıtır Usta ?Neden Çıtır Usta ?Neden Çıtır Usta ?Neden Çıtır Usta ?Neden Çıtır Usta ?Neden Çıtır Usta ?Neden Çıtır Usta ?

Türk Mutfağının Parlayan Yıldızı

Türk Mutfağının Parlayan Yıldızı

Ülkemizin kültür değeri olan Türk mutfağının ve Türk damak tadında çıtır lezzetinde öncelikle tüm Türkiye?de tanıtmak, sonrasında Ortadoğu ve Avrupa?da tanıtmaktır.